Jestem psychologiem, badaczem-dydaktykiem na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej, a 7 kwietnia 2024 r. zostałem wybrany radnym Rady Miejskiej w Koszalinie z list Koalicji Obywatelskiej.

Urodziłem się w 1982 r. i całe życie – z przerwą na studia – mieszkam w Koszalinie. Jestem absolwentem VI LO w Koszalinie, a w 2007 r. ukończyłem psychologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako psycholog pracowałem w koszalińskich szkołach, organizacjach pozarządowych, Miejskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz w Poradniach Zdrowia Psychicznego w regionie. Przez wiele lat prowadziłem prywatny gabinet psychologiczny, zajmowałem się warsztatami, pomocą psychologiczną oraz szkoleniami. Od 2017 r. jestem związany z Politechniką Koszalińską.

Moja aktywność społeczna zaczęła się na przełomie roku 2010/2011, kiedy to wraz z grupą osób, skupioną w Stowarzyszeniu Upiększania Miasta „Warsztat Koszalin”, realizowaliśmy projekt „Tak na Deptak” udowadniając, że ograniczenie ruchu w centrum Koszalina jest możliwe i może przynieść miastu korzyści.

rok 2018, konferencja prasowa w sprawie zwiększenia środków dostępnych w Budżecie Obywatelskim w Koszalinie

Od 2010 r. działam również w Stowarzyszeniu Lepszy Koszalin. Przez ten czas podejmowałem szereg działań związanych ze wspieraniem aktywności obywatelskiej, przejrzystością funkcjonowania miasta oraz wdrażaniem rozwiązań poprawiających codzienne życie mieszkanek i mieszkańców Koszalina. Reprezentowałem LK w wyborach samorządowych w 2014, 2018 i 2024 roku.

rok 2017, konferencja w sprawie złożenia podpisów pod obywatelskim projektem uchwały o programie leczenia niepłodności w Koszalinie

W latach 2015-2017 oraz 2019-2021 byłem liderem lokalnych struktur Partii Razem (dzisiaj Lewica Razem) Za sprawą obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej wprowadziliśmy pod obrady Rady Miejskiej uchwałę w sprawie utworzenia miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in-vitro. Domagaliśmy się również wprowadzenia możliwości korzystania z inicjatywy uchwałodawczej przez mieszkanki i mieszkańców gmin powiatu koszalińskiego. Wspieraliśmy również protest nauczycielek i nauczycieli w 2017 r., sprzeciw wobec wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej oraz przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Z ramienia Razem kandydowałem do parlamentu w 2015 oraz 2019 r.

rok 2019, I Marsz Równości w Koszalinie

Od 2019 r. jestem współorganizatorem Marszu Równości w Koszalinie, wchodzę również w skład zarządu Fundacji na Rzecz Grup Dyskryminowanych „Fala Równości”. Wspieram równe prawa i godne traktowanie bez względu na płeć, orientację psychoseksualną, wiek, stopień sprawności czy przekonania religijne.

Od 2021 r. jestem szczęśliwie żonaty z Magdaleną Młynarczyk-Wezgraj. Moja żona jest bibliotekarką i równościową aktywistką. Wspólnie prowadzimy Fundację „Fala Równości”. Opiekujemy się dwoma adoptowanymi ze schronisk psami (Nadią i Guciem) oraz trzema kotami (Baltazarem, Jokastą i Kreonem).